• EĞİTİM DİLİ
  • EĞİTİM YERİ
  • KURS TÜRÜ
  • EĞİTİM SÜRESİ
  • KONAKLAMA
DİL OKULU BUL

ma

MALTA
ÜLKE REHBERİ
Detaylı Amerika Rehberi


Medya

Gazete ve Dergiler

İngilizce olarak basılan gazeteler arasında, bölgesel haberler, Avrupa ve dünya'dan haberler içeren köklü bir gazete olan Times of Malta gazetesi ile, daha yeni bir gazete olan ve sosyal konuları da kapsayan Malta Independent gazetesi yer alır. Haftalık çıkan gazeteler arasında ise, gelecek haftanın televizyon programları, sinema ve sosyal aktiviteleriyle ilgili bilgiler veren Malta Today ile, yerel finans ve iş dünyasından haberler içeren Malta Business Weekly gazetesi yer alır.

İngiliz, Alman, Fransız ve İtalyan gazeteleri merkezi turist şehirlerinde, genellikle yayımlandığı günün akşamında bulunabilir.

Radyo ve Televizyon

Çoğunlukla Malti dilinde, zaman zaman da İngilizce olarak yayın yapan bir çok yerel radyo istasyonu vardır. BBC World Servisi şu kısa-dalga frekanslarında bulunabilir: (allMHz): 17.640, 15.572, 12.095, 9.760, 9.680, 9.410, 7.325 ve 6.195. BBC radyo haberleri, İngilizce olarak, her gün sabah 7:30'dan akşam 17.30'a kadar Island Radio'da (101.8 MHz FM) yayın yapmaktadır. The Voice of America 9.760, 6.04, 1.197 ve 0.792 MHz SW frekansındadır.

Devlete ait iki televizyon kanalı ve Malti dilinde yayın yapan yarım düzine kadar reklam kanalı vardır. Başlıca İtalyan kanalları da Malta'da izlenebilir. Uydu ve kablolu televizyon bir çok otel ve barda mevcuttur.

Web sitemizde verilen ücretler, firmamız danışmanlık ücreti ve -varsa- yurtdışına ödenecek olan döviz tutarının merkez bankası kurlarına göre TL karşılığını kapsamaktadır. Ücretlere, Maliye Bakanlığının 40 seri nolu tebliğine göre KDV ve tüm vergiler dahildir. Firmamızın tahsil etmediği ücretler ve vize ücretleri, ilgili ülkeye ödeme yapılırken döviz karşılığı olarak yapılmalıdır.

GBP: 0, USD: 0, AUD: 0, EURO: 0, CAD: 0
Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.