• EĞİTİM DİLİ
  • EĞİTİM YERİ
  • KURS TÜRÜ
  • EĞİTİM SÜRESİ
  • KONAKLAMA
DİL OKULU BUL

IR

İRLANDA
ÜLKE REHBERİ
Detaylı İrlanda Rehberi


Waterford

51.000 kişilik bir nüfusu olan Waterford Avrupa'nın önde gelen limanlarından biri olarak gurur duyduğu bir geçmişe sahiptir ama son zamanlarda geniş, taştan rıhtımları çok korkunç görünmektedir. Liman olarak tarihinin en parlak çağını 18. Yüzyıl'da ünlü cam üretim sanayii kurulduğu zaman yaşamıştır. En önemli anıtı olan Reginald Kulesi 12. Yüzyıl'da Normanlar tarafından eskiden Viking bölgesi olan bir yere yapılmış silindir şeklinde devasa bir kuledir. Şehir Salonu 1788'den kalma eski Waterford kristallerinin iyi örneklerini ve dev bir avizeyi içeren neoklasik bir yapıdır. Hemen ötesinde aslında heybetli bir şehir salonu olan ve şirketler tarafından büro olarak da kullanılan Bishop Foy Sarayı bulunur. Sarayın ardında 1773'te daha eski bir kilisenin yerine inşa edilen Christ Church Katedrali vardır.

Şehir merkezinden 2 kilometre uzakta olan Waterford Kristal Fabrikası cam kesme ve cam üfleme atölyelerine gezi düzenler. İlk defa gören pek çok ziyaretçi bu geziyi çok ilginç bulur. www.waterford-guide.com
 

Web sitemizde verilen ücretler, firmamız danışmanlık ücreti ve -varsa- yurtdışına ödenecek olan döviz tutarının merkez bankası kurlarına göre TL karşılığını kapsamaktadır. Ücretlere, Maliye Bakanlığının 40 seri nolu tebliğine göre KDV ve tüm vergiler dahildir. Firmamızın tahsil etmediği ücretler ve vize ücretleri, ilgili ülkeye ödeme yapılırken döviz karşılığı olarak yapılmalıdır.

GBP: 0, USD: 0, AUD: 0, EURO: 0, CAD: 0
Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.