Türkiye'nin Heryerinden 0 (850) 888 13 09
  • EĞİTİM DİLİ
  • EĞİTİM YERİ
  • KURS TÜRÜ
  • EĞİTİM SÜRESİ
  • KONAKLAMA
DİL OKULU BUL

IR

İRLANDA
ÜLKE REHBERİ
Detaylı İrlanda Rehberi


Para ve Finans

Ekonomi
Cumhuriyet'in gayri safi milli hasılası 35 milyar Euro civarındadır ve en önemli ticaret ortağı İngiltere'dir. Onu Almanya, Fransa ve Amerika izler. Yarış atları, viski, el yapımı tüvit, elde kesilmiş kristal ve tarım ürünleri önde gelen ihraç ürünleridir. Ülkenin ithalatı ihracatından fazladır ancak ticaret dengesindeki açık turizm ve yabancı yatırımlardan gelen önemli kazançla kapanır. Özellikle turizm büyümektedir: Cumhuriyet'te yaşayan 3.6 milyon insan her yıl 4.7 milyon ziyaretçiyi ağırlamaktadır.

Para
Cumhuriyet 1999'da Avrupa Tek Para sistemine girmiştir ve Şubat 2002'den beri İrlanda Pound'u yerine Euro kullanmaktadır.

Kuzey İrlanda'da İngiliz parası (Pound, 1 Pound = yaklaşık 1.45 - 1.50 Dolar veya 1.6 Euro) kullanılmaktadır. Farklı değişim oranları kullanılabilir ama sınır bölgelerindeki pek çok mağaza her iki parayı da kabul eder.
 

Web sitemizde verilen ücretler, firmamız danışmanlık ücreti ve -varsa- yurtdışına ödenecek olan döviz tutarının merkez bankası kurlarına göre TL karşılığını kapsamaktadır. Ücretlere, Maliye Bakanlığının 40 seri nolu tebliğine göre KDV ve tüm vergiler dahildir. Firmamızın tahsil etmediği ücretler ve vize ücretleri, ilgili ülkeye ödeme yapılırken döviz karşılığı olarak yapılmalıdır.

GBP: 0, USD: 0, AUD: 0, EURO: 0, CAD: 0
Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.