• EĞİTİM DİLİ
  • EĞİTİM YERİ
  • KURS TÜRÜ
  • EĞİTİM SÜRESİ
  • KONAKLAMA
DİL OKULU BUL

IR

İRLANDA
ÜLKE REHBERİ
Detaylı İrlanda Rehberi


Mekan

Dublin'i ziyaret eden hemen herkesi ilk çarpan şey Liffey Nehri'nin halicinde geniş bir körfezi kucaklamak için uzanan tepelerle çevrili olan konumudur. Şehir, İrlanda'nın batı kıyısının hemen hemen ortalarında 53 derece 23 dakika kuzey enlemi ve 6 derece 9 dakika batı boylamında bulunmaktadır. İrlanda'nın kendisi de oldukça küçük bir ülkedir, en geniş yerinden eni 275 kilometre, en uzun yerinden boyu 486 kilometredir.

İklim
Ülkenin tamamı oldukça nemli olsa da Dublin bölgesi en kuru parçadır. Yılda yaklaşık 75 santimetre yağış düşer. En soğuk aylar olan Ocak ve Şubat aylarında ortalama ısı 4 ila 7 dereceler arasındadır. En sıcak aylar olan Temmuz ve Ağustos aylarındaki hava ısısı ortalama 14 ila 16 dereceler arasındadır ama bazen 25 dereceye kadar çıkabilir. En güneşli aylar Mayıs ve Haziran'dır, günde ortalama 5 ½ ila 6 ½ saat güneş alır. Ancak İrlanda ikliminin sürprizlere açık oluşundan dolayı ziyaretçiler yaz aylarında bile yağmurluk ve sıcak tutacak giysiler getirmelidir.

Web sitemizde verilen ücretler, firmamız danışmanlık ücreti ve -varsa- yurtdışına ödenecek olan döviz tutarının merkez bankası kurlarına göre TL karşılığını kapsamaktadır. Ücretlere, Maliye Bakanlığının 40 seri nolu tebliğine göre KDV ve tüm vergiler dahildir. Firmamızın tahsil etmediği ücretler ve vize ücretleri, ilgili ülkeye ödeme yapılırken döviz karşılığı olarak yapılmalıdır.

GBP: 0, USD: 0, AUD: 0, EURO: 0, CAD: 0
Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.