Türkiye'nin Heryerinden 0 (850) 888 13 09
  • EĞİTİM DİLİ
  • EĞİTİM YERİ
  • KURS TÜRÜ
  • EĞİTİM SÜRESİ
  • KONAKLAMA
DİL OKULU BUL

EN

İNGİLTERE
ÜLKE REHBERİ
Detaylı İngiltere Rehberi


Vize Uzatma İşlemi

İngiltere'de bulunan her yabancının geçerli ve kabul edilebilir bir nedeni olması koşuluyla vizesini uzatma hakkı vardır.

Turistlerin Vize Uzatma İşlemi
Normal koşullarda bir yabancının turist olarak ülkede bulunma süresi 6 ayı geçemez. Ancak, ani rahatsızlığı nedeniyle ülkeden ayrılamayacak durumda olanlara, tedavileri seyahat edebilecek düzeye gelene kadar ülkede kalışına izin verilir.

Au Pair'lerin Vize Uzatma İşlemi
Au Pair'lerin İngiltere'de kalabilecekleri maksimum süre 2 yıldır. 2 yıldan daha az vizesi olan (Örneğin 1 yıllık Au Pair vizesi olan) ve kalış hakkını 2 yıla uzatmak isteyen Au Pair'ler, Home Office (İçişleri Bakanlığı) başvurarak vizesinin uzatımını gerçekleştirebilir. İngiltere'de 2 yıl fiilen bulunmuş bir Au Pair vize uzatma talebinde bulunamaz.

Öğrencilerin Vize Uzatma İşlemi
İngiltere'de eğitim alan öğrenciler, eğitim aldıkları sürece vizelerini uzatabilir ancak bu eğitimlerinin ciddi olması ve gerekli eğitim giderlerini karşılayabilecek maddi olanaklara sahip olması gerekir. Tabela okullar olarak bilinen ucuz okullara kayıt yaptırarak, tek amacı bir şekilde İngiltere'de kalışlarını uzatmak olanların vize uzatma işlemi başarısızlıkla sonuçlanabilir. İngiliz yetkililer, eğitimi İngiltere'de bir süre daha kalmak için araç olarak kullananlara karşı vizede tolerans göstermemektedir.

Vize Uzatma İşlemlerinde Danışmanlık
İngiltere'de çok sayıda firma vize uzatma işlemlerinde danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Dilokulubul.com öğrencileri, vize uzatma işleminde LS-Network'un Göçmenlik konusunda uzman avukatlarından düşük ücretle yardım isteyebilir.

Vize uzatma işlemi için bilgi alabileceğiniz telefon numarası: 020 7580 3106
 

Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.