Türkiye'nin Heryerinden 0 (850) 888 13 09
  • EĞİTİM DİLİ
  • EĞİTİM YERİ
  • KURS TÜRÜ
  • EĞİTİM SÜRESİ
  • KONAKLAMA
DİL OKULU BUL

SA

GNEY AFRIKA CUMHURIYETI
LKE REHBERI
Detayli Gney Afrika Rehberi


Western Cape Eyaleti

Western Cape Eyaleti; Cedarberg'den vahşi Agulhus kıyısına, uçsuz bucaksız şarap bağlarından mucizelerin hiç bitmediği Garden Route'a.... İşte Western Cape! İzlerin barınamadığı beyaz kumsallar, dağlık Chapman's Peak'den balıkçı kasabası Hout Bay'a kadar uzanan yol boyunca olağanüstü manzaraya karşı yapacağınız bir gezinti, farklı mimari tarzları ile Cape'deki Hollanda şatoları...

Ve Cape Town; Eyaletin göz bebeği.... Güney Afrika'nın simgesi, denizden kıyıya baktığınızda ışıldayan bu yükselti nedir diye soruyor musunuz? Tabli ki Table Mountain (Masa Dağı)..... Ülkenin en eski yapısı, işte o da burada : Castle of Good Hope (Ümit Burnu Kalesi). 1657'lerde beş köşeli bir yıldız şeklinde yapılan bu Kalenin her köşesi Prens Orange adını almış.

Victoria ve Alfred Limantları Cape Town'da turist akınına uğrayan yerler arasında ilk sırayı alıyorlar. Liman içi adeta bir ticaret merkezi ve sayısız eğlence olanakları sizleri bekliyor; kafeler, restoranlar, hediyelik eşya dükkanları, el sanatlarının sergilendiği pazarlar, sinema salonları, Two Ocean (İki Okyanus) Akvaryumu ve Deniz Müzesi, tekne turları ve helicopterlerle yapabileceğiniz kısa gezintiler.....Seçim sizlerin, ancak lütfen Cape Town'a vardığınızda Mandela ve özgürlük savaşçısı arkadaşlarının uzun seneler kaldığı hapisanenin bulunduğu Robben Island'ı ziyaret etmek üzere yerinizi hemen ayırtmayı unutmayın.

Bo-Kaap'da tarihi Malay Quarter'da yürüyüş yapmayı , hatta bir şehir turu almayı da programınıza kaydedin diyoruz.

Ve Şarap Bölgesi, bağlar ve şarapçılık.... Pitoresk güzellik, farklı bir mimari ve sayısız tarihi eser :
Burası Stellenbosh, ülkenin ikinci en eski yerleşim bölgesi. Village Museum'u ziyaret edilecek yerlerin başına kaydedin ve Drop Street'de asırlık meşe agaçlarını görün. Stellenbosh'da restore edilmiş tarihi yerleri, Paarl'daki Afrikaans Dil Anıtını, KWV şarab mahzenlerini, Franschhoekti, Huguenot Anıtını, Memorial Muzesini ve tabli dünyanın en iyi şaraplarının üretildiği yerler arasında bulunan Breede River Valley, Swartland ve Olifants River Valley'i de gezmeden bölgeden ayrılmayın diyoruz.

Eyaletin en önemli bir başka şehri de Garden Route bölgesinin kalbi olarak adlandırılan George. Burası deniz kıyısındaki sayısız otelleri, tatil köyleri, iç kesimlerdeki gölleri, ormanlık bölgeleri, dağ eteklerinin sakin atmosferi ile ünlü. Kıyı şeridinin diğer bir önemli şehri ise Knysa. Bir iç göl olan 'Lagoon'u ve göle bakan ve 'The Heads' olarak bilinen kumtaşı kayalıklarını da burada gezecek ve tüm bu güzelliklerle ruhunuzu besleyeceksiniz. Ve Plettenberg Bay (Korfez) Kuş sesleri ile uyanmayı kim istemez?

İnanılmaz kuş türlerinin yanı sıra rengarenk çiçekler, asırlık ağaçlar, göletler. Ve balinaları barındıran körfezde onları her an görebilirsiniz. Plenttenberg dünyanın en ünlü tatil beldelerinden biri olarak biliniyor.....

Sakın görmeden, gezmeden eyaletten ayrılmayın.

Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.