Türkiye'nin Heryerinden 0 (850) 888 13 09
  • EĞİTİM DİLİ
  • EĞİTİM YERİ
  • KURS TÜRÜ
  • EĞİTİM SÜRESİ
  • KONAKLAMA
DİL OKULU BUL

SA

GNEY AFRIKA CUMHURIYETI
LKE REHBERI
Detayli Gney Afrika Rehberi


Northern Cape Eyaleti

Northern Cape, geniş bir alanıı kapsayan sessiz ve sonsuz ufuklara uzanan Great (Büyük) Karoo ve kısmi çöl Kalahari ile kaplı bir eyalet. Güney Afrika'nın kaçınılmaz bazı gerçeklerini bu kurak ve çorak topraklar gözler önüne seriyor. Burada medeniyetten soyutlanmış gruplar halinde halen yasamlarını sürdürmeye çalışan San insanlarıyla karşılaşabilirsiniz.

Ancak bu olumsuz tablonun yanı sıra, burası dünyanın en belli başlı yıldız hareketlerinin gözlendiği bir merkez. Eyaletin kuzey batusundaki Sutherland yerleşim bölgesi Afrika'daki en önemli astronomi merkezi. Ve burasının Güney yarım küredeki en iyi gözlem merkezi olduğunu bile söyleyebiliriz.

Kimberley, eyaletin doğu sırtında ve dünyanın elmas başkenti olarak tanınıyor. İnsan gücüyle açılan en büyük çukur olma özelliğine sahip. Big Hole'dan (Büyük Çukur) 25 milyon ton toprak çıkartılmış, ve I. Dünya Savaşı'nın başladığı yıllara kadar 14,5 milyon karat elmas elde edilmiş. Kimberley Mine (Maden) Muzesi dünyada en iyi korunmuş olan açık müzelerin başında geliyor. Dünyaca ünlü elmas şirketi De Beers'in Güney Afrika'da açmış oldukları ilk ofisleriyle aynı yerde bugün Şirket Merkezi faaliyetini sürdürüyor. Kimberley eşittir elmas diyoruz!!!

Mamaqualand'a gelince; burası dünyanın en geniş sihirli halısı olarak anılan bir yer. Mamaqualand'ı baharda çiçekler o inanılmaz alana yayıldığında görmelisiniz. Çöl görüntüsünün yanı başında, kış sezonunun ardından gelen yağışlarla, adete gizli bir hazine sandığından fışkıran bahar çiçekleri etrafa neşe saçıyorlar....

Kalahari Gemsbok Milli Parkı, kıtanın ilk çok uluslu barış parkı. Güney Afrika ve Botswana sınırının kaybolduğu , kızıl kırmızı toprakların hakim olduğu bu parkta antilop sırıleri de sınırsız özgürlüklerinin tadına varıyorlar.

Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.