Türkiye'nin Heryerinden 0 (850) 888 13 09
  • EĞİTİM DİLİ
  • EĞİTİM YERİ
  • KURS TÜRÜ
  • EĞİTİM SÜRESİ
  • KONAKLAMA
DİL OKULU BUL

SA

GNEY AFRIKA CUMHURIYETI
LKE REHBERI
Detayli Gney Afrika Rehberi


North West Province (Kuzey Batı Eyaleti)

North West Eyaleti özellikle yağmur dansları, ilginç masalcıları ve şifa törenleri ile ünlü Tswana Halkının anavatanı. Eyalet sınırları içinde Güney Afrika'nın ikinci büyük safari kampı Madikwe Game Reserve, yine beşinci büyük Pilanesberg Milli Parkı ve meşhur Palace of Lost City (Kayüp Şehrin Sarayı) bulunuyor. Ve tabii ünlü tatil beldesi Sun City; dünyaca ünlü Uuslararası Million Dollar Classic Golf Turnuvalarının yapıldığı Göz alabildiğine uzunan yeşil saha, ünlü golfcüler ve meraklılarına golf dersleri. Eyaleti ziyaretinizde Lesedi yakınlarındaki su sporları cenneti Hartbeesport Dam'ı (Haarbeesport Barajı) ve New Rainbow Kültür kentini de programınıza almanızı öneriyoruz.

Ayrıca türünün en tehlikelisi olan hayvanlar aleminin kısa mesafe koşucuları çitaları inceleyen Se Wildt (Cheetah) Çita Araştırma Merkezini de görmeyi unutmayın.

KWAZULU-NATAL

KwaZulu-Natal Eyaletinde ilk gözünüze çarpan uçsuz bucaksız kumsalların ardında, yerli Zulu halkının aslen kalkanları olduğu söylenen Drakensberg sıra dağları olacaktır. Eyalet sınırları içindeki Giant's Castle Doğa Kampı San insanlarının kayaların üzerine kazdıkları o ilkel hayvan figürleriyle ünlü.

Midland ise bölgenin en sakin ve huzur dolu beldesi. Ortama uygun sayfiye evleri, safari kampları bulabilir, gönlünüzce dinlenmeye vakit ayırabilirsiniz. Ancak günümüzde barış meşalelerini taşıyan bu beldelerin bir zamanlar Briton, Boer ve Zulu halkları arasındaki savaşlara tanık olduğunu da hatırlatalım. Dundee'yi ziyaret ederseniz bir çok savaş meydanını da göreceksiniz. Blood River, Isandlwana, Rorkes Drift ve 100 yıl önce İngiliz - Boer savaşına sahne olan Talana savaş alanı sizlere tarihten bir sayfa sunacaktır. Bu savaşlarının anısına dikilen anıtları da göreceksiniz.

Gelelim Piettermaritzburg'a: Bu kentin Victorya ve Edward stili yapılarıyla İngiliz Imparatorluğunun son kalesi olarak anıldığını hemen hatırlatalım. Kent ayrıca dünyanın en ünlü maraton yarışlarının yapıldığı yer. Her yıl Haziran ayında Pietermaritzburg ile Durban arasında yapılan o meşhur Comrades Maratonu burada düzenleniyor.

Ve Durban, 'güneşin hiç batmadığı yer'! Güneş ve sörfün dayanılmaz cazibesine bir de karnaval atmosferi eklenince, gelin siz düşünün ! Temmuz ayında askeri bandoların katılımıyla düzenlenen Tattoos karnavalı dünyaca ünlü. Aynı zamanda Gunston 500 Uluslararası Sörf Şampiyonası da Durban'da yapılıyor. Kentten kuzeye doğru 'Dolphin' (Yunus) Kıyı şeridinden ilerlemenizi öneriyor ve iri burunlu yunusların oynadıkları o muhteşem oyunları mutlaka izleyin diyoruz.

Ulindi ve sahil arasında eyaletteki benzerleri gibi iki meşhur safari kampı var: Hlubluwe ve Umfolozi. Bu iki kamp özellikle soyları tükenmekte olan beyaz gergedanları korumaya aldı. Kıyı boyunca uzanan St Lucia Wetland Park'ı (Deniz Hayvanları parkı) gezmeden buradan ayrılmayın. Bu Park dünyada örneğinin en ünlülerindendir ve geçtigimiz günlerde uluslararası koruma bölgesi ilan edildi.

Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.