Türkiye'nin Heryerinden 0 (850) 888 13 09
  • EĞİTİM DİLİ
  • EĞİTİM YERİ
  • KURS TÜRÜ
  • EĞİTİM SÜRESİ
  • KONAKLAMA
DİL OKULU BUL

SA

GNEY AFRIKA CUMHURIYETI
LKE REHBERI
Detayli Gney Afrika Rehberi


Northern Province (Kuzey Eyaleti)

Kruger Milli Parkı boyunca kuzeye doğru genişleyen Northern Province (Kuzey Eyaleti) dev 'baobab' agaçlarıyla tanınıyor. Tuhaf görünümleri dolaysıyla eskiden bu ağaçların ters dikildiğine inanılırmış.

Yağmur Kraliçesi Sotho'nun hatırasına yeniden düzenlenerek koruma altına alınan Modjadji Doga Kampı, Hans Merensky Doğa Kampı ve Mineral Spa (Maden Suyu Kaynağı) eyaletin başlıca görülmesi gereken yerleri. Ve tabii Hoedsruit Cita Çiftligini de görmeden Eyaletten ayrılmamanızı öneriyoruz.

Eyaletin yerli halkı Venda insanlarının o gizemli ruhan; ayinlerinin de buraya farklı bir boyut getirdiğini hatırlatmak isteriz!

MPUMALANGA

Güney Afrika'da Mpumalanga için 'güneşin doğduğu yer' tanımı kullanılıyor. Bir diğer ismi Lowveld. Eyalette subtropikal iklim hüküm sürmekte. Burası çok renkli elbiseleri, ilginç metal boyunlukları ve geometrik desenleri ile Ndebele insanlarının vatanı. Ve bir kus cenneti. Uzun yürüyüşler, binicilik, alabalık avı ilginizi çekiyorsa, Mpumalanga'yı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Ünlü Long Tom Pass'ın inanılmaz panaromic görüntülerini de kaçırmamanız gerekıyor. Ayrıca ormanlık Sabie kasabasının biraz ilerisindeki Mac Mac Şelalesi'nde mola verin ve bırakın kendinizi, ruhunuz doğanın bu büyüleyici havasını soluklasın. Ve karşınızda servet avcılarının izleri.... Gelin takip edelim ve 1873'de altın madeninin keşfedildigi ve bugun halen yaşayan bir müze olan Pilgrim's Rest'i gezme fırsatını yakalayın. Ürkütücü dağları ve zengin yeşil görünümüyle dünyanın üçüncü büyük kanyonu Blyde River Canyon (Kanyon) ve God's Window'u (Tanrı'nın Penceresi) gezmeyi sakın unutmayın.

Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.