Türkiye'nin Heryerinden 0 (850) 888 13 09
  • EĞİTİM DİLİ
  • EĞİTİM YERİ
  • KURS TÜRÜ
  • EĞİTİM SÜRESİ
  • KONAKLAMA
DİL OKULU BUL

SA

GNEY AFRIKA CUMHURIYETI
LKE REHBERI
Detayli Gney Afrika Rehberi


Free State Eyaleti

Free State, diğer halkların yanı sıra, Güney Sotho insanlarının vatanı. Sothotlular çok renkli battaniyeleri ve konik saman şapkaları ile tanınıyorlar. Bu özellikleri aynı zamanda Lesotho dağ krallığının milli amblemi.

Free State eyaletinin baş şehri Bloemfontein. Burası aynı zamanda Güney Afrika 'nın tüm hukuki işlerinin yönetildiği bir başkent olma ünvanına sahip. İngilizler ve yerli Boer Halkı arasındaki savaş sırasında toplama kamplarında ölen 26.000 kadın ve çocuğun anusuna dikilmiş olan Vrouemonument'i (Kadın Anıtı) burada görebilirsiniz.

Bloemfontein aynı zamanda meşhur Victorya tarzı yapılarıyla da dikkat çekiyor. Bunlar arasında ünlü City Hall (Belediye Binası), Appeal Court (Adliye Konağı) ve Fourt Raadsaal (Meclis) binalarını sayabiliriz.

Eyaletin Güney sınırını Güney Afrika'nın en büyük akarsuyu Orange Nehri çiziyor. Yine bu nehir üzerinde ülkenin en önde gelen mühendislik harikasi Gariep Dam (Barajı) bulunuyor. Dinlenmek, yüzmek, tüm su sporları, balıkçılık ve yatçılık için turistlerin en çok ilgisini çeken beldelerden biri.

Ladybrand ve Zastron yolu üzerinden Highland Routetu takip ederseniz, muhteşem panaromalarıyla adeta birer tablo gibi seyredebileceğiniz Clarens, Clocolan, Fickburg ve Fouriesburg'a ulaşabilirsiniz. Golden Gate Highlans Milli Park'ını ziyaret ederken asırlar boyu rüzgar ve yağmurların oluşturduğu o muhteşem kumtaşı heykelleri de incelemenizi öneriyoruz.

Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.