Türkiye'nin Heryerinden 0 (850) 888 13 09
  • EĞİTİM DİLİ
  • EĞİTİM YERİ
  • KURS TÜRÜ
  • EĞİTİM SÜRESİ
  • KONAKLAMA
DİL OKULU BUL

SA

GNEY AFRIKA CUMHURIYETI
LKE REHBERI
Detayli Gney Afrika Rehberi


Eastern Cape Eyaleti

Eastern Cape Eyaleti Xhosa insanlarının vatanı. Hayvancılığın ve tarımcılığın hüküm sürdüğü Büyük Karoo'yu geride bıraktığınızda görünüm tamamen değişiyor ve o muhteşem yeşilin hakim olduğu bereketli topraklara geçiş yapıyorsunuz. Tsitsikamma Milli Parkı uzun yürüyüşler için ideal. Ülkenin korunmaya alınmış en büyük engebeli arazisi Baviaanskloof Wildewrness ve Drakensberg dağ eteklerine kadar uzanan bu mekanlar görülmeye değer...

Kıyıya indiğinizde sörfçülerin istedikleri dalga boylarını yakalayarak nasıl keyiflendiklerini göreceksiniz. Balık tutanlar ise sürekli en büyük balığı kendilerinin tuttuğunu anlatmaya devam ediyorlar. Bakalım yine kimler kanacak!

Ve Port Elizabeth'e geliyoruz. 1820'lerde ülkeye ilk gelen göçmenler, henüz tanıştıkları bu yeni topraklara 'Dost Şehir' adını vermişler. Bu kıyı şeridinde güneşin Port Elizabethtteki kadar güzel parladığı başka bir şehir yok.

Museum Complex sizlere seyretmeye doyamayacağınız bir okyanus akvaryumunda yunus balıklarının gösterisini sunuyor. Burada sizler için başka akvaryumlar da var. Böylelikle çeşitli deniz hayvanlarının iç dünyasını yakından tanıyabilirsiniz. Müzenin farklı mekanlarında yılanların parkını, tropik evi, ayrıca bölgenin kültürel ve doğal tarihi hakkında bilgi edinebilecağiniz Müze Complex içinde bir başka müzeyi de gezebilirsiniz.

İngiliz mimari tarzını koruyan Bathurst, muhteşem sahilleri ve panaromik kayık limanıyla Port Alfred Sunshine (Güneş Işığı) Kıyısını süsleyen diğer kentlerin arasından sivriliyor. Ayrıca katedralleri ile ünlü. Ülkedeki en önemli sanat festivali olan Standard Bank National Arts Festival'e her yıl Temmuz ayında ev sahipliği yapan Grahamstown'u da mutlaka görmelisiniz. Graaff-Reinet için kentin l9.yüzyılı yansıtan ve yaşayan müzesi diyebiliriz. Ayrıca Nie-Bethesdaida Helen Martin'in egzantrik sanat eserlerinin sergilendiği 'Owl House'u (Baykuş Evi) da gezerken hayal gücünüzün sınırlarını aşacaksınız.

East London, Buffolo Nehri üzerinde kurulmuş ve halen gelişmekte olan Latimer's Landing projesi ile tek nehir limanı. Bu liman kenti derin deniz balıkçılığı, tekne gezileri ve gemi enkaz dalgıçlığı için ilginç fırsatlar sunuyor. East London'nın Victorya Ronesans tarzı belediye binası ve saat kulesi de çok ünlü. Güney Afrika'nın en kapsamlı tarih müzesi olarak bilinen East London Muzesi'ni de görmeniz gerekiyor!

Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.