Türkiye'nin Heryerinden 0 (850) 888 13 09
  • EĞİTİM DİLİ
  • EĞİTİM YERİ
  • KURS TÜRÜ
  • EĞİTİM SÜRESİ
  • KONAKLAMA
DİL OKULU BUL

SA

GNEY AFRIKA CUMHURIYETI
LKE REHBERI
Detayli Gney Afrika Rehberi


Coğrafi Konum

Güney Afrika doğal güzellikler ve zengin bir kültürel mirasla kutsanmış olağanüstü bir ülke. Güney Afrika'da iklim ılıman iklimden subtropikal iklime geçiş yapmakta.

Yeryüzü şekli itibariyle sade bir çöl görünümünden muhteşem dağlara, bereketli ovalara ve ormanlara kadar değişim gösteriyor. Güney Afrika halkı kırsal kesimlerde yaşayan topluluklar ve tüm dünya ülkelerinde olduğu üzere şehirlerde yaşayan sofistike ve kozmopolitan insanlardan oluşmakta.

Afrika kıtasının en güneyinde bulunan Güney Afrika 1.3 milyon km2'lik (500.000 mil2) yüzölçümü ile İngiltere'den beş kat, Kaliforniya, Nevada ve Arizona eyaletlerinin birleşiminden ise daha büyük.

Ülke Kuzeyde büyük Limpopo Nehri'nden yaklaşık 2000 kilometre'lik uzantıyla güneyde Ümit Burnu ve Agulhas Burnu'nu içine alan kıta topraklarına sahip.

Batıda Atlas Okyanusunun yıkadığı kıyılardan Doğuda ılık Hint Okyanusuna uzanan Güney Afrika'nın kıyı şeridi 3600 kilometre. Ülkenin bir kıyıdan diğer kıyıya uzanan kumsallarında güneş ve su sporları sevenlere hiç bir kısıtlama yok.

Güney Afrika Cumhuriyeti Afrika'nın en güneydeki kesimini kaplar. Komşuları Namibya, Botsvana Cumhuriyeti, Zimbabwe, Mozambik Cumhuriyeti ve Swaziland Krallığı'dır. Güney Afrika toprakları Lesotho Krallığı'nı bütünüyle içine alır. Cape Tovvn'un 1 920 km güney doğusunda Güney Atlantik'te bulunan Prince Edvvard ve Marlon Adaları 1947 yılında Güney Afrika tarafından alınmıştır.

Güney Afrika, batıda, güneyde ve doğuda Güney Atlantik ve Hint Okyanusu'nun güneyi ile çevrilmiştir. Güney Afrika 'nın kıyı şeridi sırasıyla kuzeye doğru akan soğuk Benguela ve güneye doğru akan Agulhas ile yıkanır.

Ülke kurak.olup yıllık ortalama yağış miktarı 464 mm'dir. Yazları sıcaklığın 32°C'nin üzerinde olduğu günler oldukça fazladır. Nisan ve Mayıs genellikle en uygun hava koşullarının olduğu aylardır.

Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.