• EĞİTİM DİLİ
  • EĞİTİM YERİ
  • KURS TÜRÜ
  • EĞİTİM SÜRESİ
  • KONAKLAMA
DİL OKULU BUL

AU

AVUSTRALYA
ÜLKE REHBERİ
Detaylı Avustralya Rehberi


Süre Aşımı

Bir çok ziyaretçi Avustralya'da kalabilecekleri yasal süreyi yakalanmadan taşırmaktadır. Tabi nihayet ayrılık günü gelip çattığında pasaport kontrolünde süre aşımı yapıp yapmadığınız ortaya çıkacaktır. Bu durumda isminiz bir seneliğine kara listeye alınır.

Süre aşımı halindekiler ülke içinde yakalandıklarında sınır dışı edilme hemen gerçekleşmez. Maksimum cezalar 1000$ artı 6 ay hapis cezası olmakla beraber genellilikle size kibarca ülkeyi hemen terk etmeniz gerektiğini söylerler. Yakalananlar 3 yıl için Avustralya topraklarına giremezler. Sınır dışı edilmek zorunda kalanlar beş yıl Avustralya'ya giremezler ve para cezasını ödemedikleri sürece de bu süre artmaya devam eder.
 

Web sitemizde verilen ücretler, firmamız danışmanlık ücreti ve -varsa- yurtdışına ödenecek olan döviz tutarının merkez bankası kurlarına göre TL karşılığını kapsamaktadır. Ücretlere, Maliye Bakanlığının 40 seri nolu tebliğine göre KDV ve tüm vergiler dahildir. Firmamızın tahsil etmediği ücretler ve vize ücretleri, ilgili ülkeye ödeme yapılırken döviz karşılığı olarak yapılmalıdır.

GBP: 0, USD: 0, AUD: 0, EURO: 0, CAD: 0
Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.