Türkiye'nin Heryerinden 0 (850) 888 13 09
  • EĞİTİM DİLİ
  • EĞİTİM YERİ
  • KURS TÜRÜ
  • EĞİTİM SÜRESİ
  • KONAKLAMA
DİL OKULU BUL

AU

AVUSTRALYA
ÜLKE REHBERİ
Detaylı Avustralya Rehberi


ŞEHİR İÇİ ULAŞIM

Bütün eyalet başkentleri ucuz ve hızlı ulaşım sistemlerine sahiptirler. Şehirlerdeki en hoş ulaşım olanaklarından biri de ücretsiz şehir içi otobüsleridir (örneğin Perth, Adelaide ve Melbourne gibi). Bir çok ulaşım unsuru da birbirlerine bağlıdır yani tren - otobüs-metro- tramvay gibi araçlar birbirleri ile koordineli çalıştıklarından ücretler ucuzdur. Ayrıca bir aracın biletini diğerinde de belli bir süre içinde kullanabilirsiniz. Bölgesel bölümlerdeki Şehir İçi Ulaşım başlıkları altında detaylar verilmiştir.

Taksiler

Taksiler genelde parlak, büyük salon arabalarıdır. Caddelerde ve meşgul noktalarda bulunabilirler. Taksinin boş olup olmadığı üstündeki ışıktan anlaşılır. Tek başına olsanız bile taksiler çok pahalıya patlamazlar. Hafta içi ve biraz daha pahalı olan hafta sonu ile gece tarifeleri bulunur.

Genelde şoförün yanında oturulur. Arkaya oturmayı tercih edenlere burnu büyük Pom olarak bakılır. Şoförler son derece faydalı bilgi kaynakları olduklarından onlarla sohbet etme fırsatını kaçırmayın. Hiç biri bahşiş istemez ama verirseniz hepsi alır. Bazen mesafesi belli olan bir meşhur bir yere giderken taksimetreyi kapatırlar.

 


 

Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.