Türkiye'nin Heryerinden 0 (850) 888 13 09
  • EĞİTİM DİLİ
  • EĞİTİM YERİ
  • KURS TÜRÜ
  • EĞİTİM SÜRESİ
  • KONAKLAMA
DİL OKULU BUL

AU

AVUSTRALYA
ÜLKE REHBERİ
Detaylı Avustralya Rehberi


Görsel sanatlar

Son 30 yılda, görsel sanatçılar Avustralya'nın kendi görüntüsünü sekillendirmesinde gittikçe artan hayati bir öneme sahip olmuştur.

1970'lerin basından bu yana, Aborijin ve Torres Strait Adalı sanatçılar, uluslararası ilgiyi sanat ve kültürlerine çeken yeni ifade yöntemleri geliştirmiştir. Topraga çizilen Rüya desenlerinin Papunya merkez çöl topluluğundaki Pintupi yasliları tarafindan 1971 yılında tahtaya ve kanvasa geçirilmesi, Yerli ve yerli olmayan Avustralyalılar arasında güçlü ve yeni baglar kurulmasını sağlayan bir çok sanatsal girişimden sadece bir tanesidir.

Bunun yanı sıra, Rover Thomas, Emily Kngwarreye ve Ken Thaiday gibi oldukça begenilen sanatçılar, temelleri Aborijin ve Torres Strait Adalı kültürlerinin ruhani geleneklerine dayalı olan çağdas sanatı yaratmışlardır.

Olegas Truchanas, Sali Herman ve Imants Tillers gibi göçmen sanatçılar Avustralya'nın doğal ve şehir çevrelerine yeni perspektifler getirırken, Sidney Nolan ve Arthur Boyd gibi yerli halktan olmayan sanatçılar, Avustralya'nın eşsiz fiziki ve sosyal çevresiyle büyük bir uyum içinde çalışmiştir.

 

 

 

Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.