Türkiye'nin Heryerinden 0 (850) 888 13 09
 • EĞİTİM DİLİ
 • EĞİTİM YERİ
 • KURS TÜRÜ
 • EĞİTİM SÜRESİ
 • KONAKLAMA
DİL OKULU BUL

Kanada Öğrenci Vizesi

Kanada’da Dil Okulu Bul
Kanada Hakkında

kanada öğrenci vizesi, kanada vizesi Diğer ülkelerde olduğu gibi, Kanada büyükelçiliği de vize konusunda katı kurallara sahiptir. Kanada Büyükelçiliği Vize Görevlileri, Kanada'ya gerçekte ne amaçla gitmek istediğiniz konusunda sizden inandırıcı deliller isteyecektir. Kanada'da öğrenci olurken aslında gerçek amacınız Kanada'ya yerleşmek, Kanada'da bir şekilde iş bulup çalışmak ise vize almanız olası değil. Amacınız gerçekten Kanada'da herhangi bir işte çalışmadan tamamen kendi maddi olanaklarınızla eğitim almak ve bu eğitim sonunda Türkiye'ye geri dönmek ise vize almanız biraz daha kolay olacaktır. Ancak, bu niyetinizi ispat etmeniz gerekecektir.


Amacınızı Nasıl İspat Edebilirsiniz?
Vize görevlileri;

 • sizin Türkiye ile aranızda sıkı sıkıya bağlar olduğuna
 • Kanada'da alacağınız eğitim ve kalışınızla ilgili tüm masrafları Kanada'da çalışmadan rahatlıkla karşılayabileceğinize
 • Bugüne kadar almış olduğunuz eğitimlerin nitelikli olmasına
 • Kanada'da eğitim almanızın sizin için gerekli ve önemli olduğuna
inanmalıdır.


Kanada Vizesinde gerekli belgeler:

 • Diplomanız ve onaylı fotokopisi
 • Öğrenci iseniz geçerli öğrenci belgesi aslı
 • Bugüne kadar almış olduğunuz tüm sertifika ve/veya kurs bitirme belgeleri asılları
 • Sizin ve/veya ailenizin maddi durumunu ortaya koyan tüm resmi evraklar (banka yazıları, banka hesap cüzdanları fotokopileri, sizin veya ailenizin sahibi olduğu ev, arsa, araba gibi taşınır veya taşınmaz tüm menkullerin tapu, ruhsat fotokopileri). Bankadaki para durumunuzu ortaya koymak için lütfen tüm hesaplarınızı tek bankada birleştirin
 • Bir işyerinde çalışıyorsanız, maaş bordronuz ve işyerinden izinli ayrılıyorsanız izin yazınız
 • Anne-babanız çalışıyor ise, maaş bordroları
 • Gerekli vize ücreti
İstenilecek tüm bu belgeler hakkında detaylı bilgi size ICEP WORLD eğitim danışmanları tarafından verilecektir.


Vize Ücreti:
Öğrenci Vizesi: 150 CAD (Kanada Doları)


Vize Başvuru Merkezi Ek Servis Ücretleri
Başvuru İşlemleri İçin Hizmet Ücreti: 30,16 CAD (KDV dahil)
Kurye Hizmeti (kişi başı): 15,38 CAD (KDV dahil)


Kanada Vizesi Başvuru Merkezleri
Ankara: Kavaklıdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No:154 Çankaya / Ankara
İstanbul: Cumhuriyet Caddesi Kök Apt. No:193 Şişli / İstanbul

Başvuru Saatleri: Pazartesi-Cuma: 08.30-15.30
Pasaport Teslim Saatleri: Pazartesi-Cuma: 13.30 – 15.30VİZE TÜRLERİ

Kısa Süreli Ziyaretçi Vizesi
Kanada'da 12 hafta veya daha kısa bir süre eğitim almak niyetindeyseniz size KISA SÜRELİ ZİYARETÇİ VİZESİ verilir. Yukarıda sayılan vize evraklarını hazırlamanız bu vize başvurusu için yeterlidir. Bu durumda, vizeniz ortalama 3 iş günü içinde onaylanır. Bu vize, kesin tarihler ile sınırlıdır, Kanada'da eğitiminizi devam ettirmek isteseniz dahi vizenizin uzatılması mümkün değildir. Öğrencilik haliniz devam etse bile, vize süresi sonunda Kanada'dan kesinlikle ayrılmanız gerekir.

Kısa Süreli Öğrenci Vizesi
12-24 hafta arası Kanada'da eğitim görecekseniz, size KISA SÜRELİ ÖĞRENCİ VİZESİ verilecektir. Yukarıda sayılan vize evraklarını tamamlamanız durumunda, vizeniz ortalama 3 iş günü içinde onaylanır.
Bu tür bir vizenin uzatılması, Kanada'da sağlık muayenesine girerek mümkündür. Ancak sağlık harcamalarının çok pahalı olduğu Kanada'da böyle bir sağlık muayenesine girmek ve sağlıklı olduğunuza dair rapor almak size çok pahalıya mal olacağından bu raporu Türkiye'de almanız tavsiye edilir.

Uzun Süreli Öğrenci Vizesi
Kanada'da 6 aydan daha uzun süre eğitim almayı planlıyorsanız, o zaman UZUN SÜRELİ ÖĞRENCİ VİZESİ almanız gereklidir.
Bu vize türü, Kanada'da yasal olarak öğrenci olduğunuz sürece uzatılabilir. Ancak bu vizenin onaylanması için Kanada'da 6 aydan fazla kalmayı planlayan herkes gibi sizin de Kanada Elçiliği'nin anlaşmalı olduğu tıbbi kurumlardan sağlıklı olduğunuza dair bir rapor almanız gerekir. Sağlık raporu tamamlama işlemi 2-3 hafta kadar sürmektedir, fakat bazen daha uzun süre aldığından, Kanada'da 6 aydan daha uzun süre kalmayı planlıyorsanız, vize başvurunuzu en az 1 ay öncesinden yapmanız gerekir.

Sağlık Raporu Nedir?
Kanada, bir çok yönden hastalıklardan arınmaya çalışan bir ülkedir. Bu ülkede 6 aydan daha uzun süre kalmayı planlayan herkes, konumu ve vize durumu ne olursa olsun Sağlık Raporu almak durumundadır. Bu rapor, bulaşıcı bir hastalığınız olmadığı konusunda Kanada Göçmenlik Yetkililerini tatmin etmelidir. Bu, sadece sizin değil, aynı zamanda Kanada'da yaşayan tüm insanların bulaşıcı hastalıklardan korunması anlamında düşünülen bir önlemdir.

Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.