Türkiye'nin Heryerinden 0 (850) 888 13 09
  • EĞİTİM DİLİ
  • EĞİTİM YERİ
  • KURS TÜRÜ
  • EĞİTİM SÜRESİ
  • KONAKLAMA
DİL OKULU BUL
avustralya vizesi

SADECE İNGİLİZCE DİL EĞİTİMİ İÇİN VİZE (Vize Subclass 570)

Avustralya'ya öğrenci vizesi alabilmeniz için EN AZ 40 hafta (10 ay) süreli bir dil kursuna kayıt yaptırmalısınız.

Eğer Avustralya'da 10 aydan daha kısa bir süre için dil eğitimi almak istiyorsanız, İngilizce'yi belli bir düzeyde bildiğinizi ve 10 ay kadar uzun bir süre Avustralya'da dil eğitimi almanızın gereksiz olduğunu ispatlamanız yani IELTS sınavından 4.5 gibi bir puan almanız gerekir.

Bu sınava girmeden yani İngilizce'yi zaten belli bir düzeyde bildiğinizi ispatlamadan Avustralya'da 10 aydan daha kısa süreli dil eğitimi almanıza ve vizenizin onaylanmasına izin verilmez.

Vize uzatımı
Eğer Avustralya'ya ilk girişteki vizeniz ve eğitim süreniz 40 haftadan daha az ise vizenizi Avustralya'da uzatamazsınız.

Eğer Avustralya'da 40 haftadan (10 ay) fazla fakat 50 haftadan az İngilizce eğitim alırsanız ve IELTS (ingilizce yeterlilik testinden) bir meslek okuluna (TAFE), bir yüksek okula veya Üniversiteye girmek için yeterli puanı alırsanız, o zaman İngilizce eğitimi dışında bir meslek okulunda veya Üniversite veya yüksekokulda okumak için vizenizin süresini Avustralya'da uzatabilirsiniz.

ÖĞRENCİ VİZESİ İÇİN ADIM ADIM BAŞVURU KILAVUZU

ADIM 1- Okulunuzu Seçin:
1. Avustralya'da eğitim almak istediğiniz dil okulunu www.dilokulubul.com adresinde veya size en yakın bir ICEP şubesinde seçin. 
2. Avustralya'da yaşam ve eğitim masraflarınızı, uçak biletlerinizi vs. karşılayabilecek maddi durumunuz olduğunuzu belgeleyen evrakları hazırlayın. Bu belgelerin neler olduğu size ICEP danışmanları tarafından açıklanacaktır.
3. Savcılık belgesi alın.
4. 3 adet yeni çekilmiş vesikalık fotoğrafınızı ekleyin.
5. Vukuatlı nüfus kütük kayıt örneği alın.

ADIM 2- Vize başvurunuz için evrakları ICEP WORLD'e teslim edin:
6. Başvurunuz ICEP tarafından yapılacaktır. Bazı durumlarda konsolosluk sizi mülakata davet edebilir.
7. Başvurunuz kabul edildiği takdirde okula kaydınıza izin verildiğini bildiren bir vize ön kabul mektubu (pre-visa assessment) verilecektir.

ADIM 3- Sağlık kontrolü:
8. Vizeniz onaylanması için Avustralya Başkonsolosluğunca belirtilen sağlık kurumlarından birinde sağlık kontrolünüzü yaptırmanız gerekecektir. Sağlık kontrolü formları size görüşme akabinde verilecektir.

ADIM 4- Eğitim masraflarınızı ödeyin:
9. Şimdi Avustralya'da seçtiğiniz kurum için eğitim ücretinizi ve sağlık sigorta prim bedelinizi (OSCH) ödeyebilirsiniz. Bu ödemeyi ICEP WORLD'e yapabilirsiniz.
10. ICEP size resmi 'Kayıt Teyidini' ('Confirmation of Enrollment') gönderecektir.
11. Resmi kayıt belgeniz ile Avustralya Vizeniz hazır olacaktır.

Dikkat edilmesi gereken noktalar:
· Vize başvurusu değerlendirme süresi büyük ölçüde size bağlıdır. Başvuru belgeleriniz eksiksiz ise ve sağlık kontrolünüz sonuçlarında bir problem çıkmamışsa bir an önce Avustralya'daki okulunuzun gerekli ücretlerini ödeyin. Böylece başvurunuz kısa sürede sonuçlanabilir.
· Eğitiminiz full time olmalıdır. Derslerinizin en az %95'ine katılım zorunluluğunuz vardır. Derslere katılmamanız veya vize kurallarına uymamanız vizenizin iptaline yol açabilir.
· Haftada 20 saate kadar çalışabilirsiniz. Bu part time işten kazandığınız para Avustralya'da yaşam masraflarınızı karşılamaz, ancak size iş deneyimi kazandırır ve İngilizce'yi kullanma fırsatı yaratır.

Vize Başvuru Adresleri:

Tüm vize başvuruları sadece Ankara Büyükelçiliği’nden kabul edilmektedir. Vize başvurusu öncesi 0312 459 95 50 nolu telefondan Pazartesi-Perşembe günleri 9-11:30 arası randevu alınmalıdır. Kisa dönem ziyaretçi vize ücreti 105 Avustralya Doları, öğrenci vize ücreti 540 Avustralya Doları’dır. Vize ücretleri TL olarak başvuru esnasında nakit Elçilik’e ödenir. Vize ücretlerinde değişiklik yapmak Avustralya Hükümetinin insiyatifinde olup, ücretlerle ilgili son durumu http://www.turkey.embassy.gov.au/anka/home.html sayfalarından takip edebilirsiniz.

Avustralya Büyükelçiliği:
Uğur Mumcu Cd. No:88
K:7 Gaziosmanpaşa Ankara
Tel: 0312 459 95 00
Faks: 0312 446 48 27- Neden Avustralya?
- Avustralya hakkında
- Avustralya'daki okullar ve ücretler

Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.