Türkiye'nin Heryerinden 0 (850) 888 13 09
  • EĞİTİM DİLİ
  • EĞİTİM YERİ
  • KURS TÜRÜ
  • EĞİTİM SÜRESİ
  • KONAKLAMA
DİL OKULU BUL
 

AVUSTRALYA HAKKINDA

Avustralya Öğrenci Vizesi Avustralya’da Dil Okulu Bul

Avustralya tarih öncesinde de var olan bir kıta olmasına karşın, tarih sahnesine çıkışı Büyük Britanya kolonisi olduğu döneme yani 18.yy başlarına rastlar. 18.yy'da İngiliz kaşifler ülkeyi keşfetmeye başladıklarında altın rezervlerinden dolayı Avustralya 1853'den itibaren zengin olma hayalinde olan herkesin akınına uğradı.

Önceleri Avustralya İngiltere'nin açık hava cezaevi idi. 18. ve 19. yüzyıllarda Kraliyete karşı olan kişiler, sürgün cezasına çarptırılan soylular ve azılı mahkumlar, İngiltere'den çok uzak olan Avustralya'ya gönderilmekteydi. 20.yy başlarında bağımsızlığını kazanan ülke, iç ve dış yönetimde tamamen bağımsız olmasına karşın, sembolik anlamda meşrutiyetle yönetilmekte ve devlet başkanlığı görevini İngiltere kraliçesi üstlenmektedir.

Coğrafi Yeri: Güney yarım kürede, Avustralya kıtasındadır.

Toplam Yüzölçümü: 7.682.200 kilometrekare (Türkiye'nin yaklaşık olarak 10 katı büyüklüktedir)

İklim: Avustralya'nın güney yarımkürede olmasından dolayı, mevsimler yer değiştirmiştir.
Yaz: Aralık, Ocak, Şubat
Sonbahar: Mart, Nisan, Mayıs
Kış: Haziran, Temmuz, Ağustos
İlkbahar: Eylül, Ekim, Kasım

Ülke genelinde çoğunlukla Tropik, kısmen ılıman iklim hüküm sürer. Yıl boyunca ortalama sıcaklıklar ülke çapında 12-27 derece arasında değişir.

Nüfus: 1997 istatistiklerine göre 19.200.317 kişidir. Ortalama yaşam süresi erkeklerde 59 kadınlarda 71'dir.

Başkenti: Canberra'dır. Nüfusu 3.200.000'dir.

Sağlık Hizmetleri: Avustralya'ya eğitime gidecek öğrencilerin ülkeye giriş yapmadan önce özel sağlık sigortası (Overseas Student Health Cover-OSHC) yaptırmaları zorunludur. Bu sigortanın süresi, öğrencinin Avustralya'da kalacağı süre kadar olmak zorundadır. Bu sigorta, Avustralya'da olası sağlık problemlerinizde tedavi giderlerinizin karşılanmasını kapsar. Aylık primi seçilen poliçe tipine bağlı olarak 30 ile 60 Avustralya doları arasında değişmektedir.

Bayrak: Mavi fondaki Avustralya bayrağı üç farklı bölümden oluşmaktadır. Bunlar Common Wealth Star (Büyük Yıldız), Southern Cross ve sol üst köşedeki Birleşik Krallık bayrağı olan Union Jack'dir. Bayrağın sağ tarafında yedi köşeli beş beyaz yıldız bulunmaktadır. Bunlar 5 farklı kökenden oluşan ilk göçmenleri simgeler.

Öğrencilere Çalışma Hakkı: Avustralya, yabancı öğrencilere okulun açık olduğu dönemlerde haftada 20 saate kadar, okulun kapalı olduğu dönemlerde haftada 45 saate kadar yasal çalışma izni vermektedir. Avustralya'da çalışma hakkınız olmasına rağmen her zaman iş bulmanızın garanti olmadığını, iş bulsanız dahi çalışarak elde edeceğiniz gelir ile ancak bir kısım masrafınızı karşılayabileceğinizi unutmamalısınız.

Ekonomi: 19 milyonluk bir nüfusa sahip olan ülke, nüfusu ile kıyaslanmayacak ölçüde yüksek milli gelire sahiptir. Balıkçılık, Petrol ve Altın en önemli gelir kaynakları arasında yer alır. Turizm, ülkenin gizli gelir kaynakları arasındadır. Türkiye'nin yaklaşık 10 katı büyüklüğünde bu kıta ülkesi kişi başına düşen yıllık gelir açısından OECD ülkeleri arasında ön planda yer alır.


Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.