Türkiye'nin Heryerinden 0 (850) 888 13 09


Ska Sorulan Sorular
Birilerinin bir bölge tercihi yapabilmesi için her şeyden önce o bölgenin nasıl bir yer olduğunu bilmesi gerekir. Londra'yı tercih etmeniz için bir çok nedeniniz olabilir ancak bir o kadar da tercih etmemeniz için neden vardır. Aşağıdaki avantaj ve dezavantajları okuyup bu konudaki kararı sizin vermeniz gerekir.

Dezavantajlar:
- Londra, dünyanın en pahalı 2. kentidir. Sadece harçlıkla geçinmek zorunda olan bir Au-Pair için Londra oldukça pahalı ve geçinmesi zor bir kenttir.
- Londra'da gerçek İngiliz aile bulmak bir hayli zordur. Çünkü, Londra'da yaşayan her 10 aileden 9'u göçmen olarak sonradan İngiltere'ye gelmiş ailelerdir.
- Her yıl, tüm dünya'dan onbinlerce Au-Pair'in İngiltere'deki ilk uğrak yeri Londra'dır. Au-Pair sayısı bu yüzden çok aşırı düzeydedir buna karşın aile sayısı çok sınırlıdır. Bu yüzden, her iyi Au-Pair'e iyi bir aile bulmak çok zor olmaktadır.
- Londra'da çok fazla Türk vardır. Bu sizin İngilizce öğrenmenizi önemli ölçüde sekteye uğratmaktadır.
- Londra kozmopolitan yapısından dolayı pek güvenli bir kent değildir. Nüfusu 10 milyonu aşan bu kentte, suç oranı diğer İngiliz kentlerine göre 6 kat daha fazladır.

Avantajlar:
- Londra'da çok eğlenirsiniz. Adeta açık hava müzesi olan kentte gece yaşamı ve eğlence diğer kentlerle kıyaslanmayacak ölçüde hareketli ve neşelidir. Londra'da sıkılmaya vaktiniz pek olmayacaktır.
- Çok pahalı olmasına karşın, özel okul alternatifleriniz nispeten fazladır.

İngiltere'de bir bölge tercih etmek zorunda değilsiniz. Bu konuda size tavsiyemiz, bölge seçimi yapmamanız ve hangi bölgeden sizi memnun edecek bir aile çıkarsa çıksın kabul etmeniz. Unutmayın, İngiltere'ye gezmeye değil, eğitime gidiyorsunuz ve bölge seçiminden daha çok huzurlu olacağınız bir ortam sizin için daha önemlidir. Sizin için bölgeden daha çok gideceğiniz ailenin iyi olup olmaması ve bu aileye yakın bir dil kursunun olup olmadığıdır. Doğru aile seçimi ve bölge konusundaki kararı ICEP'e bırakır ve danışmanlarınıza yetki verirseniz, size olası en iyi aile bulunacaktır.

Sorunun Reytingini oylayn!

1   2   3   4   5  

Dzenleme Tarihi
3/28/2002

Okunma
5723

Reyting
4.24

Kategori
Au Pair

Yenileme Tarihi
3/28/2002Au Pair hakknda dier sorular

SSS Ana Sayfas | Au Pair | Dil Okulu
| Lise | Sertifika | Üniversite | Kültürel | Vize ve Pasaport | Diğer