Türkiye'nin Heryerinden 0 (850) 888 13 09

Au Pair Başvuru İşlemleri ve Başvuru Sonrası

au pair, yurtdışı eğitim danışmanlığı Amerika'da Aupair'lerin yerleştirilme süreleri, adayın sahip olduğu niteliklere ve başvuru zamanına göre ortalama 2-4 ay arasında değişir.

Nasıl Başvurulur?
Amerika'da ICEP WORLD aracılığıyla Aupair olmak isterseniz başvuru için şu işlemlerden birini yapmanız yeterlidir:

Şahsen Başvuru
ICEP WORLD'ün size en yakın bir şubesine giderek şahsen başvurabilirsiniz.Size en yakın şube adreslerini, şubelerimiz sayfasından edinebilirsiniz.

On-Line Başvuru
Amerika'da Aupair olmak için doğru kararınız ICEP ise, Internet üzerinden on-line başvuruda bulunabilirsiniz. Bunun için lütfen on-line başvuru sayfamızı ziyaret ediniz.

Başvuru Sonrası: Mülakat
Ön başvurunuz sonrasında, size en yakın bir ICEP şubesinde mülakata davet edileceksiniz. Yapılacak mülakatta sizden psikoloji testi doldurmanız istenecek, Au Pair'lik hakkındaki düşünceleriniz öğrenilecek ve mülakat sonunda Au Pair programına uygun olup olmadığınız kararlaştırılacaktır. Mülakatta başarılı bulunmanız durumunda sizden 200 YTL ön kayıt ücretini ödemeniz istenecektir.

Başvuru Evraklarının Tamamlanması
Mülakatta başarılı bulunduğunuzda size tamamlamanız için bazı evraklar (Referans mektubu, Orijinal Au Pair Başvuru Formu, Karakter Formları, Sağlık Raporu formu vb) verilecektir. Bu formları tamamlayıp ICEP WORLD'e gönderin. Başvuru formları, mülakatınızı yapan eğitim danışmanınca incelenir, standartlara uyan başvuru formları ICEP WORLD'ün Londra şubesine gönderilir. Standarlara uymayan ve eksik olan başvuru formları size geri gönderilerek eksikliklerin tamamlanması istenir.

Kesin Başvuru
ICEP Londra şubesinde başvurunuz tekrar incelenir ve ardından  Amerika'ya aile bulunması için gönderilir. Amerika'ya ulaşan formlar, Agent Au Pair tarafından ailelere dağıtılır. İlgilenen aileler sizi telefonla arayıp kendilerini tanıtırlar. Kesin kabul ettiğiniz bir aile olduğunda, bunu ICEP WORLD'e bildirin. Aile de aynı şekilde sizi kabul ettiklerini Amerika'daki sponsor kuruma bildirecektir.

Güvence Ödemesi ve Vize İşlemleri
Amerika'lı ailenin sizi kabul ettiği sponsor kurum tarafından onaylandığında, 0 TL güvence bedelini ve 0 TL kesin kayıt ücretini (toplam 0 TL) ICEP WORLD'e ödemeniz gerekir. Bu ödemeyi yaptıktan sonra size J-1 vizesi için kabul mektubu, aile detayları, ailenin size yazdığı mektup ve referanslar gönderilecektir. J-1 vizesi için vize başvuru formunu ICEP WORLD'deki eğitim danışmanınızla birlikte doldurun.

Uçuş ve Amerika'da Karşılanma
Vizenizin onaylanmasından sonra, uçuşunuza 3 gün kala size uçak biletiniz teslim edilecektir. ABD New York'ta 'Agent Au Pair' temsilcisi tarafından karşılanacak ve 4 günlük uyum eğitimine alınacaksınız. Uyum eğitiminiz sonrasında, yanında kalacağınız aileye kadar olan ulaşım gideriniz yine sponsor kurum tarafından ödenecektir.

Aile ve Toplum Danışmanı ile Tanışma
Amerika'da 12 aylık muhteşem maceranız şimdi başlıyor. Yanında kalacağınız aile ve toplum danışmanı ile tanışacaksınız.

Web sitemizde verilen ücretler, firmamız danışmanlık ücreti ve -varsa- yurtdışına ödenecek olan döviz tutarının merkez bankası kurlarına göre TL karşılığını kapsamaktadır. Ücretlere, Maliye Bakanlığının 40 seri nolu tebliğine göre KDV ve tüm vergiler dahildir. Firmamızın tahsil etmediği ücretler ve vize ücretleri, ilgili ülkeye ödeme yapılırken döviz karşılığı olarak yapılmalıdır.

GBP: 0, USD: 0, AUD: 0, EURO: 0, CAD: 0
Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.