Türkiye'nin Heryerinden 0 (850) 888 13 09

Neden Amerika'da Au Pair'lik?

amerikada au pairlikAmerika'da Au Pair'liğin diğer ülkelere göre farkları vardır. En önemlisi, ABD İçişleri Bakanlığının gözetiminde ve son derece titiz olarak hazırlanmaktadır. Au pair'i koruyan bir çok kural vardır. Bu kuralların kesin ve net olmasından dolayı, Amerika'daki Au Pair programı dünyanın en güvenilir aupair programı olarak kabul edilmektedir.

ABD'de Au Pair'lik diğer ülkelerdeki Au Pair sistemlerine göre çok daha ileri düzeydedir ve gerek içeriği gerekse hazırlanışı bakımından dünyanın en güvenilir Au Pair sistemidir çünkü;


  • Au Pair'e J-1 ziyaretçi vizesi verilir. Bu vize ile Au Pair, Amerika'da devlet garantisi altındadır.
  • Au Pair'in ABD'ye kadar olan uçakla gidiş dönüş tüm masrafları sponsor kurumlar, tarafından karşılanır.
  • ABD'de 4-7 gün arası verilen uyum programı tamamen ücretsizdir, bu programın masrafı sponsor kurumlarca karşılanır.
  • ABD'de Au Pair'lerin ağır ev işi yapması yasaktır. İngiltere'de olduğu gibi Amerika'da Au Pair'lerden ev işleri istenemez. Aksi durumlarda aupair'in ailesi derhal değiştirilmek zorundadır. Bunun yapılmaması durumunda sponsor kuruluşa ceza verilmesi söz konusudur.
  • Her 30 Au Pair'e özel bir yerel toplum danışmanı atanır. Bu danışmanın görevi Au Pair'in ABD'de kaldığı süre boyunca karşılaştığı sorunları çözmesinde Au Pair'e yardımcı olmaktır.
  • ABD'de isteyen her aile Au Pair kabul edemez. Ailenin bir aupair ağırlayacak maddi olanaklara sahip olması, Au Pair'e özel ve rahat bir oda vermesi, ailenin güvenilir olması ve hepsinden önemlisi Au Pair'in masrafları için sponsor kuruluşa en az 5 bin ABD doları ödemesi zorunludur. Amerika'da tüm aileler, sponsor kurumların temsilcilerince evlerinde ziyaret edilir ve aupairin kalacağı oda mutlaka görülür. Sponsor kurumun onayı olmadan hiç bir aile aupair alamaz.
  • Sponsor kurumlar, her Au Pair'i sağlık ve kaza sigortası yaptırmakla yükümlüdür.
  • Au Pair'e normal çalışanlara verilen her tür yasal hak verilir ancak kendisinden vergi ödenmesi beklenmez.
Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.