Türkiye'nin Heryerinden 0 (850) 888 13 09

Başvuru İşlemleri

au pair hollanda Başvuru Şartları
Hollanda'da Au Pair olabilmek için AB üyesi olmayan ülkelerdeki adayların şu koşullara sahip olması gerekir:

  • En az lise mezunu olmak
  • 18-26 yaşları arasında olmak
  • Daha önce suç işlemiş olmamak
  • Çocukları seven ve ev işlerine yatkın biri olmak
  • Hollanda lisanını veya Almanca veya Ingilizce'yi orta derecede bilmek
  • Bakmakla yükümlü olduğu (çocuk, eş, anne-baba vs) hiç kimse olmaması


Başvuru Ücretleri
Hollanda'da Au Pair programının başvuru ücreti 250 TL + 450 Euro'dur. Bu ücretlerden TL kısmı ilk başvuruda, Euro kısmı ise kesin kayıtta alınır. Kesin kayıt ucretine Hollanda Au Pair Acentası'na üyelik dahildir.

strong

Başvuru İşlemleri
Hollanda'da Au Pair olmak için kendinizi yeterli hissediyorsanız, lütfen aşağıda açıklanan işlemleri yapınız:

  • Adım 1: Size en yakın bir ICEP şubesine giderek, ön kayıt formunu doldurun. Başvurunuzu bu web sitesi üzerinden on-line olarak yapmanız mümkündür.

  • Adım 2: Başvurunuzu yaptıktan sonra 1 hafta içinde adresinize kesin kayıt formları gönderilecektir. Bu formları, açıklandığı şekilde hazırlayın.

  • Adım 3: Başvuru belgelerini, formda açıklanan diğer evraklarla birlikte, ICEP WORLD'ün size en yakın şubesine iletin.


Aile Tespit İşlemi
Ailenizin tespiti, başvurunuzu ICEP WORLD'e teslim ettiğiniz tarihten itibaren en fazla 5 ay içinde sonuçlanır. Aile tespitini tamamen işbirliği içinde olduğumuz Hollanda'daki Au Pair kurumları yapmaktadır. ICEP WORLD'ün aile tespitini hızlandırma veya yönlendirme yetkisi yoktur. Başvurunuzu yaptıktan sonraki 5 aylık süre içinde aileniz bulunamaz ise, kesin kayıt ücretinizden 50 Euro masraf kesilerek kalan 400 Euro size iade edilir.


Sözleşme
Size uygun bir aile bulunduğunda bu aile sizinle email, posta veya telefonla temasa geçecektir. Lütfen ailenin ortaya koyduğu çalışma kurallarını dikkatlice inceleyin. Size uygun gelen teklifi kabul ettiğinizde, aile size yerel makamlarca onaylanmış resmi davet mektuplarını gönderecektir.


Vize
Hollanda'da kalmayı düşündüğünüz son tarihten 3 ay daha fazla süreyle geçerli bir pasaport, vize başvuru formu, 2 adet vesikalık fotoğraf, Hollanda'da yetkili makamlarca onaylanmış aupair sözleşmesi ve aile davet mektubu (bunu size Hollanda aile postalayacaktır) gerekmektedir.
Hollanda'da Au Pair'lik için normal vize ücretine ek olarak 258 Euro tutan oturum ve çalışma izni ücreti ödemeniz gerekmektedir.


Hollanda'da Sorunların Çözümü
Her ailede olduğu gibi Hollanda'da çalışacağınız aile yanında da bazı küçük sorunların olması çok doğaldır. Ancak ciddi sorunlarda Hollanda yasaları uygulanır ve haklarınız kesinlikle korunur. Sorunların çözümünde, Hollanda'daki yerel Au Pair kurumu ile temasa geçmelisiniz.
Hollanda'da Au Pair yerleştirmesinde, ICEP WORLD'ün rolü, sizin Türkiye'deki başvuru işlemlerinizi yönlendirmekle sınırlıdır. Aile tespiti, aile değişikliği ve iş akdinde oluşan ihtilaflarda yerel Au Pair kurumu sorumlu olmaktadır.


İptal Koşulları
1- Ödenen ön kayıt ücretinin hiç birşekilde iadesi söz konusu değildir.
2- Başvuru tamamlandıktan sonraki ilk 5 ay içinde hiç bir aile bulunamadığı taktirde kesin kayıt ücretinde 50 Euro kesinti yapılarak kalan 400 Euro iade edilir.
3- İlk 5 ay içinde aile bulunmasına rağmen, aileyi kabul etmemeniz veya vize alamamanız veya Hollanda'ya gitmekten vazgeçmeniz durumlarında ödediğiniz hiç bir ücretin iadesi söz konusu değildir.

Web sitemizde verilen ücretler, firmamız danışmanlık ücreti ve -varsa- yurtdışına ödenecek olan döviz tutarının merkez bankası kurlarına göre TL karşılığını kapsamaktadır. Ücretlere, Maliye Bakanlığının 40 seri nolu tebliğine göre KDV ve tüm vergiler dahildir. Firmamızın tahsil etmediği ücretler ve vize ücretleri, ilgili ülkeye ödeme yapılırken döviz karşılığı olarak yapılmalıdır.

GBP: 0, USD: 0, AUD: 0, EURO: 0, CAD: 0
Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.