Başvuru İşlemleri

au pair basvuru sartlari Başvuru Şartları
Almanya'da Aupair olabilmek için AB üyesi olmayan ülkelerdeki adayların şu koşullara sahip olması gerekir:

  • En az lise mezunu olmak
  • 18-24 yaşları arasında olmak
  • Daha önce suç işlemiş olmamak
  • Çocukları seven ve ev işlerine yatkın biri olmak
  • Orta derecede Almanca bilmek
  • Almanca bilgisini gösterir sertifika-diplomaya sahip olmak


Başvuru Ücretleri
Almanya'da Aupair programının başvuru ücreti 250 TL + 350 Euro'dur. Bu ücretlerden TL kısmı ilk başvuruda, Euro kısmı ise aile bulunduktan sonra ödenir.


Başvuru İşlemleri
Almanya'da Aupair olmak için kendinizi yeterli hissediyorsanız, lütfen size en yakın ICEP WORLD ofisi ile temasa geçin.Danışmanlarımız gerekli değerlendirmeleri yapıp,dil seviyenizin belirleneceği sınava girmenizi sağlayacak ve uygunluğunuz durumunda kayıt işleminiz yapılarak,hazırlamanız gereken evraklar danışmanınız tarafından size verilecektir.


Aile Tespit İşlemi
Çalışacağınız ailenin tespiti,başvuru evraklarınızı ICEP WORLD'e teslim ettiğiniz tarihten itibaren en fazla 6 ay içinde sonuçlanır. Aile tespitini tamamen işbirliği içinde olduğumuz Almanya'daki Aupair kurumları yapmaktadır. ICEP WORLD'ün aile tespitini hızlandırma veya yönlendirme yetkisi yoktur. Başvurunuzu yaptıktan sonraki 6 aylık süre içinde,aile bulunamaz ise 250 TL olan ön kayıt ücretinizden 150 TL masraf kesilerek kalan 100TL size iade edilir.


Sözleşme
Size uygun bir aile bulunduğunda bu aile sizinle email, posta veya telefonla temasa geçecektir. Lütfen ailenin ortaya koyduğu çalışma kurallarını dikkatle inceleyin. Size uygun gelen teklifi kabul ettiğinizde, aile size yerel makamlarca onaylanmış resmi davet mektuplarını göndereceklerdir.


Ülkeye giriş ve kalış
AB ülkeleri dışından Almanya'da Aupair olmak isteyenler, Almanya'ya giriş yaparken vize almalıdır. Vize, Türkiye'deki Alman büyükelçilik ve konsolosluklarından alınabilir. Çalışma izni ise, Almanya'ya giriş yaptıktan sonra yerel işçi ofisinden ailenin yardımıyla alınır.

Vize aşamasında gerekli başvuru formlarının doldurulmasında ICEP WORLD Eğitim Danışmanlarından yardım alınmalıdır.


Almanya'da Sorunların Çözümü
Her ailede olduğu gibi Almanya'da çalışacağınız aile yanında da bazı sorunların olması çok doğaldır. Ancak ciddi sorunlarda Alman yasaları uygulanır. Sorunların çözümünde, Almanya'daki yerel Aupair kurumu ile temasa geçmelisiniz.
Almanya'da Aupair yerleştirmesinde, ICEP WORLD'ün rolü, sizin Türkiye'deki başvuru işlemlerinizi yönlendirmekle sınırlıdır. Aile tespiti, aile değişikliği ve iş akdinde oluşan ihtilaflarda yerel Aupair kurumu sorumlu olmaktadır.


İptal Koşulları
1- Ön kayıt ücreti olan 200TL’nin,her türlü vazgeçme,vize reddi ve vize alındıktan sonra program iptali ve gidememe durumunda iadesi yoktur.
2- Başvuru tamamlandıktan sonraki ilk 6 ay içinde hiç bir aile bulunamadığı taktirde ön kayıt ücretinden 100TL kesinti yapılarak kalan 100TL  iade edilir.
3- Aile ile eşleştikten sonra ödenen kesit kayıt ücreti olan 350Euro sadece vize alamama durumunda geri iade edilir.

footer() %>