Türkiye'nin Heryerinden 0 (850) 888 13 09
 
  ICEP WORLD ile İngiltere’de Çocuk Bakıcılığı…
tr
icon Kendi işinizin patronu olun
icon Çalışacağınız saatlere kendiniz karar verin
icon Kendi çalışma koşullarını kendiniz belirleyin
icon Boş zamanlarınızda ister eğitim alın, ister ek işler yapın
icon İstediğiniz aile ile istediğiniz kadar çalışın
icon Süresiz oturum izni hatta İngiltere Vatandaşlığı edinin!
 
  Türkiye’nin lider yurtdışı eğitim kurumu ICEP WORLD yıllardır hizmet verdiği au pair programının İngiltere’de iptal olmasından sonra;  
ankara anlasmasi cocuk bakiciligi
  İngiltere’de yeni bir Çocuk Bakıcılığı programı başlattı: ECAA Çocuk Bakıcılığı.  
  basvur  
  ECAA – temeli 1963 Ankara Anlaşması olan ve İngiltere’nin sadece Türk Vatandaşlarına verdiği özel bir iş kurma vizesidir.
  ECAA Çocuk Bakıcılığı, Türk vatandaşlarının ECAA vizesi ile İngiltere'de yaşama ve kendi işinde çalışma iznine sahip olmalarından yola çıkarak ICEP Yurtdışı Eğitim tarafından Türk vatandaşlarına özel hazırlanmış bir programdır.

Bu programda, Au Pair programında olduğu gibi İngiltere'de çocuk bakıcısı, temizlikçi veya ev işleri yapmak isteyen kişilerin ECAA Vizesi ile İngiltere'de Çocuk Bakıcılığı ve ilgili benzer alanlarda kendi işini kurmaları sağlanır.

ecaa
Başvuru Koşulları Nelerdir?
 • TC Vatandaşı Olmak
 • 18 yaşından büyük olmak
 • Sağlıklı olmak
 • İngiltere’de kendi işini yapma konusunda ciddi olmak
 • Çocuk bakımında deneyimli olmak
 • İlk yardım kursu sertifikasına sahip olmak  avantajSizlere Avantaj Sağlayacak Özellikler
 • İngilizce Dil bilgisi seviyeniz
 • Var ise oto ehliyetiniz
 • Çocuk bakımı konusunda eğitim almış olmak
 • Ev işlerinde yetenekli olmak


  vizeVize Süresi
  Programa katılanlara verilen ECAA vizesi toplam 4 yıllık bir dönemi kapsar. 4 yıllık dönemde yaptığınız işte başarılı olmuş ve kendinize yetecek kadar para kazanmışsanız, süresiz oturum ve serbest çalışma izni alabilirsiniz.


  Vize Kontrol ve Uzatma Koşulları
  vizeİlk başvuruda, size genelde 1 yıllık vize verilir. Bu 1 yıl içine, kendinize yetecek kadar para kazanırsanız, vizeniz 3 yıl daha uzatılır.

  Vize ve göçmenlik kontrolü ilk 4 yıl için geçerlidir. Bu süre içinde, kendi işinizi yapmalı ve bu işten kendinize yetecek kadar para kazanmalısınız. Bunu yaptığınızda, ILR-Indefinite Leave to Remain yani süresiz oturum izni için başvurabilirsiniz. Bu izin alındıktan sonra, İngiltere’de göçmenlik kontrolünden muaf olursunuz ve bir daha göçmenlik kontrolüne tabi olmazsınız. Yani, 4. yıldan sonra istediğiniz işte çalışma, istediğiniz işi yapma hatta devlet yardımlarına başvuru hakkınız olur.

  Au Pair ve ECAA Çocuk Bakıcılığı Arasındaki Farklar

  Daha Uzun Süre
  Au Pair programı için katılımcılara en fazla 2 yılık vize verilir ve bu sürenin ardından vizenin uzatılması mümkün olmazdı. Oysa, ECAA Çocuk Bakıcılığı'nda kendine yetecek kadar gelir elde edenlere önce 1 yıllık, ardından 3 yıllık vize ve 4. yıl sonunda süresiz oturum izniyle birlikte ilerleyen yıllarda İngiltere vatandaşı olma şansı da tanınmaktadır.

  Daha Çok Kazanç
  Au Pair programı katılımcıları bir ailenin yanında kalarak sadece o ailedeki ev ve çocuk bakım işleriyle ilgilenebilirdi. ECAA Çocuk Bakıcılığı'nda ise katılımcılar herhangi bir ailenin evinde kalma zorunluluğu olmadan sınırsız sayıda ailenin çocuğuna bakabilir, buna ek olarak evlerde veya işyerlerinde temizlik, ütü gibi ek işler yapabilir, kısaca  daha çok kazanç elde edebilir.

  Daha Fazla Eğitim
  Au Pair olarak İngiltere'ye gidenler sadece yanında kaldıkalrı ailenin işlerinden vakit bulabildiklerinde İngilizce öğrenmek için dil okuluna gitme şansına sahip olurdu. ECAA Çocuk Bakıcılığı programıyla şimdi tüm katılımcılar almak istedikleri eğitimin zamanına ve süresine kandi başına karar verebiliyor.

  Daha Profesyonel Kariyer
  Au Pair programı sadece kültürel değişim vizesi ile katılımın mümkün olduğu ve katılımcılarına İngiltere'de kariyer imkanı sağlamayan bir programdı. ECAA Çocuk Bakıcılığı ile bu alanda profesyonelleşme şansınız ve çocuk bakımıyla ilgili tüm alanlarda faaliyet gösterme imkanınız bulunuyor. Kendi işletmenizi geliştime, eleman çalıştırma ve işinizi büyütme şansınız var.

  İş Değişikliği Hakkı
  degis
  ECAA vizesi ile İngiltere’de sadece çocuk bakıcılığı yapmak zorunda değilsiniz. Önceden bildirmeniz ve kendi işiniz olması koşuluyla istediğiniz işi yapabilirsiniz. Örneğin, çocuk bakıcısı olmak için ECAA vizesi aldınız. İngiltere’ye gittikten sonra çocuk bakıcılığı işine ek olarak özel öğretmenlik ya da bir başka iş yapabilir veya çocuk bakıcılığı yapmayı bırakıp tamamen bir başka iş koluna geçebilirsiniz.

  Önemli Not
  İngiltere’de kendi işini yapan herkes gibi vergi ödemek zorundasınız. Ortalama vergi miktarı yıllık %21’dir.

  pasaport
Vatandaşlık Şansı!
  Eskiden İngiltere’de Au Pair olanlar, 2 yıl süreyle sadece aile yanında çalışma hakkına sahip olurlardı ve 2 yılı dolduranlar Türkiye’ye geri dönmek zorundaydı.

  ECAA vizesinde, kurallara uyduğunuz sürece, yani kendi işinizi yapmanız ve kendinize yetecek kadar para kazanmanız koşuluyla İngiltere’de dilediğiniz kadar kalabilirsiniz. İlk 4 yıl sonunda ILR - Süresiz Oturum iznini aldığınızda, özgür olursunuz. Bir başka ifadeyle, 4. yıldan sonra hiç bir göçmenlik otoritesine hesap vermeden İngiltere’de istediğiniz işte çalışabilir, kendi işinizi yapmadan isterseniz başka birileri hesabına da çalışabilirsiniz.

  Süresiz oturum izni aldıktan en erken 1 yıl sonra İngiltere Vatandaşlığına başvurabilirsiniz. İngiltere Vatandaşlığı size, Avrupa Birliği ülkelerinin kapısını açar, tüm
  AB ülkelerinde serbest dolaşma ve çalışma hakkı edinirsiniz.
   
 •  
   
   

  Bu pakette, ECAA vizesi hakkında size bilgi verilip, iş kurma planınız hazırlanır ve vize almanız sağlanır. Bir başka ifadeyle bu paket, İngiltere’de gerekli altyapısı olanlar içindir.

  Ücret: Ön Kayıt 300 TL + Kesin Kayıt 0 TL
  İlk başvuruda 300 TL, vize başvurunuz öncesinde 0 TL, vizeniz onaylandıktan sonra 0 TL ödenir. Bu ücretlere yürürlükteki KDV oranları
  eklenir.

  Ücrete Dahil Olanlar:

 • Vize Evraklarında Danışmanlık
 • İş Planı (Business Plan)
 • Vize Başvurunuzun İngiliz Avukatlar tarafından takibi
 • İngiltere’deki ECAA merkezinde Avukatlar tarafından resmen temsil edilmeniz

   

 •   Bu pakette, standart pakete olarak, İngiltere’ye giriş yaptıktan sonra konaklama, vergilendirme ve işletmeyi faaliyete geçirme gibi belli başlı konularda destek verilmeye devam edilir.

  Ücret: Ön Kayıt 300 TL + Kesin Kayıt 0 TL
  İlk başvuruda 300 TL, vize başvurunuz öncesinde 0 TL ve İngiltere’ye gitmeden önce 0 TL ödenir. Bu ücretlere yürürlükteki KDV oranları eklenir.

  Ücrete Dahil Olanlar:
 • Vize evraklarında danışmanlık
 • İş planı (Business Plan)
 • Vize başvurunuzun İngiliz avukatlar tarafından takibi
 • İngiltere’deki ECAA merkezinde avukatlar tarafından resmen temsil edilmeniz
 • İngiltere’de uyum eğitimi ve eğitim süresince ücretsiz barınma
 • İngiltere’de karşılanma ve kalacak yere transferler
 • Ekonomik Konaklama Rehberliği
 • Çocuk bakıcılığı ile ilgili işlerde "Business Advice" hizmeti
 • 1 yıllık muhasebe ücreti
 • Vergi dairesi kayıtları
 • Bankada hesap açılması
 • Polis ve NHS (Sağlık Sigortası) kayıtları
 •  
   
  Türkiye’de ilk kez ICEP WORLD ile başlatılan bu program hakkında detaylı bilgi ve başvuru için, size en yakın bir ICEP şubesi ile irtibata geçiniz.
     
   
    ICEP Şubeleri

  Istanbul Cumhuriyet Cd 3/1 Taksim Tel: 0212 250 13 09
  Ankara Karanfil Sk 19/3, Kızılay Tel: 0312 418 44 60
  Izmir 1438 Sk. No:2 D:3, (Alsancak Devlet Hastanesi Karşısı), Alsancak Tel: 0232 463 40 88
  Eskişehir İ.İnönü Cd Gül Apt (Pino Yanı) No:58 D:8 Tel: 0222 220 83 13
  Denizli Altıntop Mah. Delikliçınar Meydanı 837 Sk.Köseer Apt.No:2 Kat: 1 Tel: 0258 263 44 10
  Konya Beyazıt Mahallesi Sultan Cem Caddesi Ata Apartmanı Kat:1 No:15/4 Selçuklu Tel: 0332 322 25 35
   

  Başvuru için bize yazın
  Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.